A 2012-ben Londonból aranyéremmel hazatérő Pálos Péter a riói paralimpián is dobogós helyen végzett. Az asztaliteniszezők 11-es kategóriájában 3:2-re nyert a bronzmérkőzésen a dél-koreai Kim Gi Te ellen.
Pálos Péter megszerezte második paralimpiai érmét (Fotó: ittf.com)

Pálos Péter magabiztosan menetelt az elődöntőig, ott azonban a 18 éves belga Florian Van Ackertől – aki aztán a döntőben is nyert – 3:0-ra kikapott. A bronzmérkőzésen már újra az ő akarata érvényesült, bár dél-koreai ellenfele kétszettes hátrányból egyenlített, a döntő játszmában egyértelmű volt a magyar pingpongos fölénye.

A finálé után az M5 televíziónak nyilatkozva kijelentette: talán élete legrosszabb játékát produkálta: „Kicsit jobban akartam, ez csak a szív diadala volt”.

Pálos végül hozzátette: sajnálja, hogy a nehezebbik ágra került, mert kis szerencsével második helyen is végezhetett volna, de „egy rossz szavam nem lehet, mert éremért jöttem, és az megvan”.